sex hikaye

Dokumentumfilm-tipológia

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2004. január 28. szerda, 18:26

rendezés  


egy oldalon
1-1  /  1


 
2004. január 28. szerda, 18:26 1. | filmhu
Gratulálok a cikk alaposságához, nem vagyok "tudós", tehát szakmai szempontból tehát nem tudom megitélni.
Két észrevételt engedj meg (feltéve, ha jól értettem a tanulmányod vonatkozó részeit):


1. "A harmadik csoportját pedig azok az átmeneti formájú, határterületi filmek, melyekben a természet jelenségeit a társadalmi létre vonatkozó érvénnyel dolgozzák fel a dokumentumfilm műfaji keretein belül."
Ajánlom: a mostani filmszemlén is szereplő Hegedűs Péter, az Örökség: egy halász története (környzetszennyezés <-> emberi sors)


2. "Elvileg lehetséges, hogy olyan film is keletkezik, mely a tudományos/ismeretterjesztő film eszközeivel valódi, a rendezői szándékból is következő esztétikai és egyéb, esetleg katartikus élményeket kelt, azaz átmeneti műfajt képvisel a tudományos és ismeretterjesztő film valamint az élményfilm között. Ilyet végképp nem ismerek."
Ajánlom Can Togay: Grandhotel a szakadékhoz c. főiskolás filmjét készült kb 1982-ben (Pernye András zeneesztéta Árvai Jolán által készített interjújárának továbbgondolásával: zeneelmélet, zenetudomány -> művészi katarzis)


Üdvözlettel
Ferenczi Gábor

nka emblema 2012